PL EN

Projekt „Własność intelektualna w Twojej firmie”

25 maja 2021

Z przyjemnością informujemy, że właśnie rusza nabór do projektu „Własność intelektualna w Twojej firmie”. W projekcie można ubiegać się o dofinansowaną ze środków unijnych usługę, polegającą na identyfikacji przedmiotów własności intelektualnej w firmie.

Na czy polega ta usługa?

Wybrani przez Urząd Patentowy RP Wykonawcy przeanalizują model biznesowy przedsiębiorstwa, jego produkty lub usługi oraz plany rozwoju, a następnie stworzą raport zawierający rekomendacje co do strategii ochrony własności intelektualnej w firmie. Usługa ta pomoże przedsiębiorstwu podjąć decyzję, jakie prawa własności intelektualnej zgłosić, jak rozwijać portfel własności intelektualnej w przypadku już zarejestrowanych praw oraz jak zaplanować strategię przyszłego rozwoju.

Kto może z niej skorzystać?

Z projektu „Własność intelektualna w Twojej firmie” mogą skorzystać przedsiębiorstwa, które:

  • należą do sektora MŚP, czyli sąmikro, małym lub średnim przedsiębiorstwem;
  • prowadzą działalność mieszczącą się w obszarze tzw. Krajowych Inteligentnych Specjalizacji (KIS);
  • wraz z udzielonym dofinansowaniem na usługę nie przekroczą limitu tzw. pomocy de minimis;
  • zarejestrowane jest na terenie Rzeczypospolitej Polskiej.

Dlaczego warto?

Przedsiębiorcy korzystający z naszej usługi zyskają wiedzę, jak chronić swoją własność intelektualną, czyli np. logo, tajemnicę przedsiębiorstwawynalazki, projekty wzornicze itp. oraz jakie korzyści mogą czerpać z ochrony własności intelektualnej. Ponadto dowiedzą się, jak uzyskać patent, jak korzystać z praw autorskich, jak konstruować umowy z pracownikami, mając na względzie własność intelektualną, a tym samym zyskają praktyczną wiedzę, którą będą mogli wykorzystać w celu zwiększenia konkurencyjności swojej firmy.

Jaki jest koszt usługi?

Koszt uzależniony jest od oferty złożonej przez Wykonawcę (waha się w przedziale ok. 2-4 tys. zł), z czego dofinansowane ze środków unijnych jest aż 95% (w przypadku mikro i małych przedsiębiorstw) lub 90% (w przypadku średnich przedsiębiorstw) kosztów usługi.

Wszystkie informacje o korzyściach wynikających z tej usługi, a także warunkach, jakie należy spełnić, aby ubiegać się o dofinansowanie znajdą Państwo na stronie: msp.uprp.gov.pl

Zachęcamy do złożenia wniosku już dziś!

 

Kontakt:

Aleksandra Kucharska

Dolnośląska Agencja Rozwoju Regionalnego SA

Email: aleksandra.kucharska@darr.pl

Tel. 603 127 159

Tel 74 64 80 423

O Agencji

DARR S.A zarządza Dolnośląskim Parkiem Technologicznym T-Park.

Kontakt

ul. Szczawieńska 2,
58-310 Szczawno-Zdrój
tel. (74) 648 04 00
fax. (74) 648 04 17
e-mail: darr@darr.pl

NIP: 886-000-34-33
REGON: P-890004750
KRS: 0000043944
godziny pracy:
pn. – pt. 7.30 – 15.30

Do góry