W dniu 22 lutego 2014 w Regionalnym Centrum Promocji Gospodarczej przy ulicy Wysokiego w Wałbrzychu odbyła się V edycja zawodów Robotów T-BOT 2014. Celem tej corocznej imprezy jest pokazanie, jak ważna jest robotyka i automatyka a także podkreślenie, że Wałbrzych stanowi prężny ośrodek myśli technicznej.

Do udziału w imprezie zgłoszono prawie 60 robotów z całej Polski. Maszyny zmagały się w pięciu podstawowych kategoriach: Minisumo, Sumo, LineFollower, Freestyle i w nowej kategorii LineFollower Enhanced. Dodatkowo w tym roku zaprezentowano też kategorię Microsumo Enhanced. Po rejestracji zawodników i oficjalnym otwarciu imprezy nastąpił pokaz multimedialny i omówienie dotychczasowych edycji Zawodów, a następnie rozpoczęły się eliminacje i walki finałowe w poszczególnych kategoriach, oraz pokazy Freestyle.

Zależnie od kategorii roboty znacznie różniły się między sobą. Roboty klasy Microsumo Enhanced mają podstawę wielkości 5 centymetrów i wagę do 100 gramów. W kategorii Minisumo ich podstawa nie może przekroczyć wymiarów 10 na 10 centymetrów a waga pół kilograma. Roboty Sumo to już 20 na 20 centymetrów i waga do 3 kilo. W tych kategoriach zmagania polegają na wypchnięciu rywala z ringu. W kategoriach LineFollower i LineFollower Enhanced roboty pokonują wyznaczoną trasę - również tą z przeszkodami w jak najkrótszym czasie. Kategoria Freestyle to całkowita dowolność a najlepszego robota wybiera publiczność.

Podczas tegorocznej edycji imprezy na widzów czekały dodatkowe atrakcje, takie jak prezentacja policyjnych robotów pirotechnicznych, oraz wystawa zdjęć z misji marsjańskiej, w której udział wziął pojazd Curiosity. O zdjęciach opowiadał obecny na Zawodach Konsul USA. Organizatorem imprezy była Dolnośląska Agencja Rozwoju Regionalnego i Zespół Szkół Nr 8 w Wałbrzychu.

Sponsorami nagród byli: DARR S.A., Crusar4Rally, El-pro, Ośrodek Pomiarów i Automatyki, Śląskie Konsorcjum Autobusowe.

 

logo tpark

Business ideas are born in the mind. Business success matures in the Technology Park

read more

Main events

stp

Global Entrepreneurship Week

ABOUT AGENCY

DARR S.A. manages and owns Lower Silesian Technology Park T-Park

logo tpark

CONTACT

ul. Szczawieńska 2,
58-310 Szczawno Zdrój
tel. (+48) (74) 648 04 00
fax (+48) (74) 648 04 17
e-mail: darr@darr.pl

NIP: 886-000-34-33
REGON: P-890004750
KRS: 0000043944
godziny pracy:
pn. - pt. 8.00 - 16.00
bip logo footer2